کافه گردی: کافه دیروز امروز رشت

همان طور که از اسم کافه پیداست، حال و هوای کافه ترکیبی از سنتی و مدرنیته در آن جاریست. کافه دیروز امروز، ابتدای خیابان ۹۸ گلسار قرار دارد و چشم انداز آن از بیرون پنجره و باغچه قشنگی است که توجه عابران را به خود جلب می‌کند.

کافه دیروز امروز رشت
کافه دیروز امروز رشت

اندازه کافه حدودا ۲۵ متر است و شامل میز و صندلی‌های چوبی در ابعاد مختلف می‌شود. داخل که می‌شویم دور تا دور کافه کتاب‌های عکس و شعر قرار گرفته و دو قفسه کوچک مخصوص کتاب داستان نیز قرار دارد که بسیاری از آنها هم به زبان فرانسه است. جالب اینجاست که به هیچ وجه افراط در چیدمان وسایل، کتاب‌ها و عکس‌ها به چشم نمی‌خورد.

کافه دیروز امروز رشت
کافه دیروز امروز رشت

میز کنج کافه را برای نشستن انتخاب کردیم. پشت سرمان آینه بزرگی قرار داشت و تعدادی نقاشی که ظاهرا برای فروش بود نیز در کنارش آویزان شده بود.

منوی کافه علاوه بر شکل معمول، بر روی تخته سیاهی روی دیوار کنار پیشخوان نوشته شده است. منو شامل قهوه، چای، شکلات و طیف وسیعی از دمنوش‌ها با قیمت‌های مناسب است.

کافه دیروز امروز رشت
کافه دیروز امروز رشت
کافه دیروز امروز رشت
کافه دیروز امروز رشت

پس از سفارش صبحانه، اولین چیزی که نظرمان را جلب کرد این بود که خانمی که مسئول کافه بود، از ما پرسید که دوست داریم تخم مرغی که نیمرو می‌‎شود دقیقا به چه شکل آماده شود. پس از اینکه صبحانه سر میز آورده شد هم ترکیب رنگ جالب و سلیقه در آماده کردن آن نیز حسابی نظرمان را جلب کرد.

صبحانه کافه دیروز امروز رشت
صبحانه کافه دیروز امروز رشت

نور کافه تقریبا کم است، فضای کافه بسیار آرام است و سیگار داخل آن آزاد نیست. داخل کافه می‌توان از پنجره کوچکی که به گلدان‌های قشنگ بیرون آن دید دارد، لذت برد. با وجود اینکه کافه دیروز امروز مکانی به نسبت کوچ است، اما برای جمع‌های خانوادگی و دوستانه و حتی یک خلوت دنج بدون سیگار برای خواندن کتاب هم بسیار خوب خواهد بود.

۱۸۱۷۰ Total Views 15 Views Today

Latest posts by مجله شکم سلام (see all)