ورود از طریق فیس بوک

در صورتی که در فیس‌بوک یا گوگل عضو نیستید میتوانید از از طریق فرم زیر وارد شوید.

ثبت نام

مثال : رشت - کافی شاپ

معرفی قهوه های رایج

معرفی قهوه های رایج

تازه ها دانستنی های غذایی

انواع نوشیدنی های قهوه به دو دسته ی با پایه شیر و بدون پایه شیر تقسیم می شوند. ابتدا به توضیح دسته ی بدون پایه شیر و انواع قهوه ها در این دسته می پردازیم.

 

قهوه سیاه کوتاه یا اسپرسو (short black/espresso):

کلمه اسپرسو به روش خاصی از دم کردن قهوه گفته می شود. اسپرسو نوعی قهوه است که در دستگاه اسپرسو دم می شود. دانه ها قبلا خوب آسیاب می شوند و سپس دوز سریعی از فشار زیاد و آب گرم دریافت می کنند. این ترکیب فشار و آب، مقدار کمی قهوه متراکم با طعم غنی استخراج می کند

قهوه سیاه کوتاه پایه و اساس تمام نوشیدنی های اسپروسویی است. کلمه ی "کوتاه" به این قضیه اشاره دارد که این یک شات اسپرسو است و هیچ آبی اضافه نشده(به جز آبی که برای دم کردن قهوه استفاده می شود).و کلمه ی سیاه هم البته به رنگ نوشیدنی که به دلیل اضافه نکردن شیر، مشکی است اشاره دارد.

قهوه ی سیاه کوتاه 30 میلی لیتر شات اسپرسو هستش که درفنجان قهوه خوری (demitasse) سرو می شود.یک قهوه ی سیاه کوتاه خوب و تازه یک لایه کرم طلایی کلفت بر روی خود دارد که البته پایه ی تقریبا تمام نوشیدنی های اسپرسویی است.

espresso

 

قهوه سیاه بلند یا آمریکانو:(long black/Americano)

 این قهوه معمولا در استکان های بزگتر و بلندتر سرو می شود.پایه این قهوه هم 30 میلی لیتر اسپرسو است که آب داغ به آن اضافه شده. کلمه ی "بلند" در اینجا به اضافه کردن آب و افزایش حجم قهوه اشاره دارد.برای نوشیدنی های بزرگتر و بیشتر امکان دارد از دو شات اسپرسو استفاده کنند تا نسبت قهوه به آب را ثابت نگه دارند.

americano

 

ترک:(Turkish) 

یک راه آماده سازی قهوه ی بدون فیلتر است. قهوه ی رست و آسیاب شده را در قوری مخصوص (pot) جوش داده (معمولا با شکر) و در فنجان کوچک سرو می شود. قهوه ترک  دارای کف روی فنجان و مقداری لرد در ته آن می باشد.

 

turkish

 

و حالا قهوه هایی که با پایه ی شیر درست می شوند:

 

کاپوچینو(Cappucino):

کاپوچینو را می توان با مقدار کفی که روی استکان قرار دارد شناخت. هنگامی که شیر در حال داغ شدن است، باریستا مقدار زیادی هوا را با شیر تر کیب می کند، به همین دلیل کف فراوان تولید می شود. یک کاپوچینو معمولا با نسبت مقدار زیر سرو می شود.

3/1 اسپرسو

3/1 شیر

3/1 کف (froth)

 

cappucino

 

لاته(Latte):

کافه لاته هم بر پایه شیر است، چگونگی سرو شدن این نوشیدنی هی به شدت به کافی شاپ و مکانی که در آن هستید بستگی دارد. قانون معمول در سرو کردن و چگونگی لاته به این شکل است اسپرسو با شیر داغ مخلوط می شود و تقریبا به قطر 1سانتی متر کف شیر بر روی آن است. یک باریستای حرفه ای که توانایی تولید میکرو فوم را در هنگام داغ کردن شیر داشته باشه معمولا روی لاته را هنری (artistic latte art)  تزیین و سرو می کند.

 

latte

 

موکا (Mocha): 

یک ترکیب خوشمزه ی عصاره ی غنی شکلات و قهوه ی غلیظ ! بهترین موکا دارای شکلات تلخ داغ مرغوب و قهوه ی کامل دم آمده ی اسپرسو است که به آرامی هم زده می شود تا ترکیب شوند و بعد با شیر داغ مدل لاته سرو می شود. دلیل استفاده از شکلات داغ تلخ اطمینان حاصل کردن از بیش از اندازه شیرین نشدن نوشیدنی است. می توان از خامه ی هم زده هم بر روی موکا استفاده کرد.بهترین موقع نوشیدن این نوشیدنی گرم و خوشمزه هم در شب های سرد زمستان است! 

 

mocha

 

منابع:http://guide2coffee.com

        https://en.wikipedia.org

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.