ورود از طریق فیس بوک

در صورتی که در فیس‌بوک یا گوگل عضو نیستید میتوانید از از طریق فرم زیر وارد شوید.

ثبت نام

مثال : رشت - کافی شاپ

خواص شفابخش عرقیات گیاهی

خواص شفابخش عرقیات گیاهی

تازه ها بشقاب سبز

عرق گزنه  :

این عرق سرشار از منیزیم و دارای خاصیت ضدباکتریایی بوده و پلاکهای دندانی و التهاب لثه را کاهش می دهد. علایم آلرژی و تب یونجه را برطرف کرده و مانع تشکیل سنگ کلیه می شود و سابقه قدیمی در درمان سل، سرفه و سرماخوردگی دارد.

 

عرقیات گیاهی

 

کرفس کوهی: 

علاوه بر خاصیت ضددرد و التهاب، اثر کاهنده ای بر ترشح اسیدهای معده دارد. مصرف گیاه کرفس کوهی ترشح اسید معده را کاهش می دهد و توصیه می شود افرادی که از ترشح زیاد اسید معده رنج می‌برند و به اصطلاح به زخم معده دچار هستند با وجودی که منع مصرف سبزیجات خام وجود دارد، به مصرف کرفس کوهی بپردازد.

می توان آب ساقه کرفس را تهیه کرد و آن را در یخچال نگاه داشت یا بصورت تازه در سالاد آن را استفاده کرد. علاوه بر استفاده از ساقه و برگ های کرفس می توان حتی از تخم و ریشه این گیاه نیز بهره برد. کرفس با آب انگور و سیب (برای مبارزه با روماتیسم)، با زنجبیل (برای مبارزه با میگرن و سردرد) و با لیموترش (برای مبارزه با سرماخوردگی ) مصرف می‌شود.

 

خواص شفابخش عرقیات گیاهی

 

کرفس سبزی ادرارآوری است و هر ماده غذایی‌ای که خاصیت  ادرارآوری داشته باشد، باعث کاهش فشارخون می‌شود. این آثار مربوط به ساقه و برگ این سبزی می‌شود و ساقه کمی بیشتر از برگ چنین خاصیتی دارد. اگرآب کرفس را بگیرید و با آب هویج مخلوط کنید. آبمیوه بسیار مقوی بدست خواهد آمد. به ویژه اگر ورزش می کنید بهتر است بعد از پایان فعالیت بدنی یک لیوان آب کرفس بخورید چون آب از دست رفته بدن شما را به سرعت احیا می کند.

یک لیوان عصاره کرفس به همراه لیموترش به شکل هر روزه یا یک روز در میان اثر زیادی را بر کاهش وزن می گذارد. نباید بیش از 100 گرم ساقه تازه کرفس یا آب ساقه آن مصرف شود زیرا زیاده‌روی در مصرف آن ممکن‌است باعث تورم کلیه‌ها شود بنابراین افراد دچار ناراحتی کلیوی، باید مراقب مقدار مصرف این سبزی باشند. از طرفی مواد معدنی موجود در کرفس نسبتا زیاد است و زیاده‌روی در مصرف آن عدم تعادل مواد مغذی را به دنبال خواهد داشت. البته برخی افراد به کرفس حساسیت دارند و ممکن است تماس یا مصرفش باعث ایجاد لکه‌های قهوه‌ای و قرمز رنگ و بروز واکنش‌های پوستی در آنها ‌شود و در این صورت تنها راه پیشگیری، نخوردن کرفس است.

 

خواص شفابخش عرقیات گیاهی

 

پتاسیم موجود در کرفس علاوه بر تحریک ادرار باعث کاهش فشار خون می‌شود و به همراه گوگرد موجود در آن بیش از همه برای بیماران مبتلا به نقرس و افرادی که از دردهای مفصلی و روماتیسم رنج می برند، توصیه می شود. این گیاه دارای خاصیت ضدمیکروبی است و در بهبود آسم و سرماخوردگی‌های ریوی مناسب است. آب کرفس به صورت غرغره برای رفع گلو دردهای خشک به دلیل خاصیت ضدعفونی کننده اش مفید است. همچنین  آلودگی میکروبی ضعیف در روده را از بین میبرد.

 

عرق دارچین و زنجبیل :

عرق دارچین و زنجبیل دارای طبیعت بسیار گرم بوده و معطر، طعم دهنده، مغذی، ضد تهوع و اسپاسم و محرک انقباضات رحمی می باشد. توصیه می شود روزی حداکثر 4 قاشق غذاخوری به شکل شربت یا ترکیب با چای و سایر مواد غذایی میل شود. همچنین این عرق درمان خوبی برای  تهوع و اسهال و درمان بی اشتهایی آنها است.

 

خواص شفابخش عرقیات گیاهی
نویسنده : سرکار خانم نسترن قربانی
دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.