ورود از طریق فیس بوک

در صورتی که در فیس‌بوک یا گوگل عضو نیستید میتوانید از از طریق فرم زیر وارد شوید.

ثبت نام

مثال : رشت - کافی شاپ

رژیم غذایی متناسب با طب آیورودا برای سم زدایی از بدن

رژیم غذایی متناسب با طب آیورودا برای سم زدایی از بدن

تازه ها بشقاب سبز

فاصله بین زمستان و بهار زمان ایده آلی برای انجام یک برنامه پاکسازی داخلی بدن است. تا بدن بتواند مواد سمی ای که درپاییزو زمستان سرد طولانی در بدن جمع شده است دفع کند. برنامه کامل پاکسازی طب آیورودا شامل 10 روز رژیم آماده سازی می باشد. پزشکان آیورودا در سراسر دنیا بسیار تاکید می کنند توجه ویژه ای به سیستم هاضمه و دفع و تعریق بدن داشته باشیم  تا از انباشته شدن آما (سموم) و لانه گزینی آن در دستگاه گوارش جلوگیری شود.

 

رژیم غذایی متناسب با طب آیورودا برای سم زدایی از بدن

 

1- ازمصرف غذاهایی که تولید آما(سم)می نمایند پرهیز کنید!

آما و یا سموم در نتیجه هضم ناقص بوجود می آید. این نشان دهنده ماده سمی چسبنده ای است که می تواند به کانالهای بدن شما که مواد مغذی را به سلولها می رساند و مواد زائد را از بدن خارج می کنند بچسبد. غذاهای فرآوری شده، کنسرو شده و یخ زده همگی آما تولید می کنند. از مصرف لبنیات سنگین همچون پنیر یا ماست مانده، غذاهای سرخ شده با چربی حیوانی، مواد غذایی کال از هر نوعی، دسرهای سنگین، بیسکویت های ترد، غذاهای حاوی شکر و نانهای تخمیر شده بپرهیزید زیرا آما تولید کرده و هضمشان بسیار مشکل است.

 

2- چه غذاهایی مصرف کنیم؟

میوه: انواع میوه از قبیل آلو، سیب، پرتقال و نارنگی، به، آناناس و در کل بیشتر میوه های شیرین و آبدار این فصل، پاک کننده های عالی هستند.

سبزیجات: انواع سبزیجات برگ سبز، مخصوصا کلم و کرفس و سیر و پیاز ترجیحا خام و در صورت بخارپز شدن با انواع ادویه جات دلخواه مصرف شود.

غلات: برنج سبوس دار، گندم و جو و همچنین پودر سبوس برنج به دفع آما از طریق روده بزرگ بسیار کمک می کنند.

ادویه جات: زنجبیل تازه، زردچوبه، رازیانه، گشنیز، تخم گشنیز، شوید، نعناع، آویشن و... به باز کردن کانالهای بدن و دفع سموم از طریق پوست و کبد کمک می کنند.

 

رژیم غذایی متناسب با طب آیورودا برای سم زدایی از بدن

 

3-  حتما در طول ده روز رژیم سم زدایی خود روزی سه مرتبه دم نوش سم زدا بنوشید. 

طرز تهیه:

کمی آب را بجوشانید،در توری مخصوص کمی رازیانه، کمی تخم گشنیز وبه همان مقدار چای سبز اضافه کنید و پس از چند دقیقه دم کشیدن مصرف نمایید.

 

4- در طول ده روز اگر عادت به ورزش ندارید حتما روزی یک ساعت پیاده روی داشته باشید. پزشکان آیورودا تاکید می کنند که تنها ورزشی که در دفع آما و بازسازی سلامت بدن بیشترین تاثیر را دارد ((یوگا)) می باشد.

 

نویسنده : سرکار خانم نسترن قربانی

 

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.