ورود از طریق فیس بوک

در صورتی که در فیس‌بوک یا گوگل عضو نیستید میتوانید از از طریق فرم زیر وارد شوید.

ثبت نام

مثال : رشت - کافی شاپ

درباره میرزاقاسمی

درباره میرزاقاسمی

تازه ها گشت و گذار

در گشت و گذار این هفته به بررسی یک غذای پرطرفدار، که محبوبیت آن فراگیر شده می پردازیم. برای پیدا کردن آن راه زیادی طی نکردیم و مثل گشت و گذار هفته قبل خارج از مرز نرفتیم... خاستگاه این غذا گیلان و در واقع رشت می باشد که این روزها تقریبا تمام ایران را در برگرفته و کمتر کسی است که آن را نشناسد.

 

 


"میرزاقاسمی" که هم به عنوان پیش غذا و هم غذای اصلی شناخته شده، در اکثر رستوران های ایرانی سرو می شود. مواد تشکیل دهنده آن شامل بادمجان، سیر، تخم مرغ، ادویه جات، روغن و گوجه می شود که اضافه کردن گوجه به آن اختیاری است و به ذائقه افراد بستگی دارد. بادمجان میرزاقاسمی به صورت تنوری یا کبابی درست می شود که پختن آن زحمت و فوت و فن خاص خود را دارد.

 

 تاریخچه میرزاقاسمی


میرزاقاسمی در زمان ناصرالدین شاه توسط حاکم رشت، محمد قاسم خان والی، اختراع شد و ترکیبی از نام خود را بر این غذا نهاد.


تاریخچه میرزاقاسمی

 

میرزاقاسمی هم با نان و هم با برنج خورده می شود، بهترین مکمل هایی که با این غذا سرو می شود، پلوی کته، سبزیجات معطر و تربچه می باشد. یکی از بهترین راه های از بین بردن بوی سیر ناشی از این غذا خوردن چند برگ کاهو می باشد. یعنی بخاطر بوی سیر، خودتان را از خوردن این غذای فوق العاده محروم نکنید! از آنجا که در طبیعت همواره راه چاره وجود دارد، نوشیدن آب سیب هم به هضم این غذا و از بین بردن بوی سیر ناشی از آن کمک می کند.علاوه بر طعم خیلی خوب این غذا، تزیینات قشنگ و اشتها برانگیزی روی آن انجام می شود که بر محبوبیت آن می افزاید.


تاریخچه میرزاقاسمی


 

 

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.