ورود از طریق فیس بوک

در صورتی که در فیس‌بوک یا گوگل عضو نیستید میتوانید از از طریق فرم زیر وارد شوید.

ثبت نام

مثال : رشت - کافی شاپ

کی‌اف‌ سی

کی‌اف‌ سی

تازه ها گشت و گذار

پُر آوازه ترین کنتاکی های جهان توسط رستوران های زنجیره ای KFC تولید می شود. احتمالا شما نیز تا کنون نام KFC را بسیار شنیده اید. کی‌اف‌ سی (KFC) در انگلیسی مخفف کلمه Kentucky Fried Chicken  به معنای مرغ سوخاری کنتاکی است. داستان رستوران های زنجیره ای KFC و اینکه چگونه صاحب این رستوران توانست به این سطح از شهرت در جهان دست پیدا کند ، بسیار شنیدنی و جالب می باشد. 

هارلند ساندرز در سال 1890 متولد شد و در مزرعه ای بیرون از هنری ویل ایندیانا بزرگ شد. فوت پدر او در سال 1895 باعث شد تا مادرش در کارخانه ای مشغول به کار شود و هارلند در سن 10 سالگی برای کار وارد مزرعه شد و از آنجا که خانواده بسیار فقیری داشت ناچار شد مدرسه را در کلاس ششم رها کند. او در سن 7 سالگی از مادرش آشپزی کردن را آموخت. 

 

کی‌اف‌ سی

 

در سال 1930 در دوران رکود اقتصادی جنگ جهانی دوم ساندرز در سن 40 سالگی صاحب دکه ی کوچکی در نزدیکی پمپ بنزین در جاده کوربین شمالی شد و غذاهایی مانند استیک و غذاهای محلی برای مسافرین سرو می کرد. رستوران او از یک میز و شش صندلی و چند ماهیتابه تشکیل شده بود او در آن زمان در حالی که روی صندلی رستوران سیار خود می خوابید روز به روز به اعتبارش میافزود.

 

کی‌اف‌ سی

 

در سال 1934 رستوران خود را به طرف دیگر جاده منتقل کرد چرا که دید بهتری داشت و شروع به فروختن مرغ سوخاری نمود. در سال 1936 آنقدر در کسب و کار خود پیشرفت کرده بود که توانست از فرماندار لقب سرهنگ کنتاکی را دریافت نماید. در سال 1937 ظرفیت رستوران خود را به 140 صندلی افزایش داد و نیز یک متل در طرف دیگر جاده خریداری نمود و اسم آن مجموعه را کافه اند کورت ساندرز (Sanders court & cafe) گذاشت.

 

کی‌اف‌ سی

 

ساندرز از اینکه آماده شدن مرغ ها در ماهیتابه آهنی 35 دقیقه طول می کشید ناراضی بود و به دنبال راهی برای کوتاهتر کردن زمان پخت می گشت. در سال 1939 اولین دستگاه پخت تحت فشار صنعتی وارد بازار شد که اساسا برای بخار پز کردن سبزیجات طراحی شده بود ساندز یکی از آنها را خرید و به یک سرخ کن تحت فشار تغییر کاربری داد و برای پخت مرغ از آن استفاده می نمود که در مقایسه با روش قبل زمان کوتاهتری صرف پخت مرغ می شد در حالی که طعم قبلی و اصیلش را حفظ کرده بود.

 

کی‌اف‌ سی

 

او در جولای 1940 رسپی اصلی خود را با 11 ادویه متفاوت نهایی کرد اگرچه هیچ گاه این رسپی در اختیار عموم قرار نگرفت اما او تایید کرد که در آن از نمک و فلفل استفاده شده است و ادعا کرد سایر ادویه های استفاده شده در این رسپی در همه آشپزخانه وجود دارند. سرهنگ ساندرز در سال 1949 در اوج شهرت باهمسرش کلودیا ازدواج کرد. او در سال ۱۹۸۰ میلادی در زمانی که حدود ۶۰۰۰ شعبه در سراسر جهان داشت، بر اثر سرطان درگذشت و پرچم‌های ایالت کنتاکی ۴ روز تمام به احترام او به حالت نیمه افراشته درآمد.

ساندرز مرغKFC  را در صنعت فست فود به شهرت رسانید و در بازار تثبیت شده همبرگر چالش و تنوع ایجاد کرد. او از تصویر خود به طور گسترده ای در تبلیغات KFC استفاده کرد و خودش را به یک برند تبدیل کرد و تاریخ آمریکا او را هرگز فراموش نخواهد کرد.

 

کی‌اف‌ سی

 

امروزه رستوران KFC  بعد از MCDONALD’S بزرگترین رستوران زنجیره ای دنیا به شمار می رود با 18875 شعبه در 118 کشور دنیا و از این تعداد 4563 شعبه تنها در چین قرار گرفته اند که به عنوان بزرگترین بازار این فست فود تلقی می شود.

 

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.