ورود از طریق فیس بوک

در صورتی که در فیس‌بوک یا گوگل عضو نیستید میتوانید از از طریق فرم زیر وارد شوید.

ثبت نام

مثال : رشت - کافی شاپ

کافه گردی

کافه گردی "کافه کتاب"

تازه ها رستوران گردی

برای کافه گردی این هفته، سراغ کافه کتاب، کافه ای متفاوت واقع در خیابان باریک رو به روی ورزشگاه عضدی رفتیم. این کافه درگوشه دنجی قرار گرفته که پرده های سبز و فضای رنگی داخل کافه توجه عابران را به خود جلب می کند.

 

کافه گردی

کافه گردی

 

فضای روشن و پرنور کافه اولین نکته قابل توجه آن است که متفاوت با کافه های تاریک دیگرمی باشد، پس از آن وسایلی که دور تا دور کافه قرار دارد باعث می شود کسی میل نشستن نداشته باشد و فقط به دیدن دکور ها بپردازد و لذت ببرد. کافه کتاب فضای نوستالژیکی دارد و معلوم است تهیه این همه وسایل قدیمی به زحمت و زمان زیادی احتیاج دارد، حتی کاغذ دیواری های کافه را هم با ورقه های کتاب ها و نامه های قدیمی ساخته اند. میز و صندلی های کافه بازیافتی است، یعنی از در و پنجره های قدیمی ساخته شده اند و رنگ های آن شاد و چشم نوازند. 

 

کافه گردی

کافه گردی

 

امکان ندارد فضای کافه لبخند به لب نیاورد، اما حتی اگر فضای کافه هم در لبخند زدن شما تاثیری نداشت، قطعا پسر مهربان کافه دار می تواند این کار را انجام دهد. او با خوشامد گویی و صمیمیت از مشتری هایش استقبال می کند طوری که انگار سال ها مشتری کافه اش هستید. فقط کافیست به فضا و وسایل قدیمی کافه اشاره کنید تا برایتان با لحن صمیمی و مهربانش کلی صحبت کند و از علاقه اش به این کار بگوید. او بسیار تاکید داشت که کافه هنوز کامل راه نیفتاده ولی ما واقعا حاضر به ترک آن مکان نبودیم حتی اگر قرار نبود سرویسی بیاورد.

بدون اینکه چیزی سفارش دهیم کافه دار یک کیک شکلاتی برایمان آورد که خوب و کم شیرین بود. از گفته هایش معلوم بود که در درست کردن دمنوش و قهوه مهارت دارد. سفارش ما شیرقهوه ترک، شیرینی نخودچی و دمنوشی به سلیقه خودش بود. مدت زمان تقریبا زیادی طول کشید تا سفارش های مان را بیاورد، که وقت را غنیمت شمردیم برای دیدن و لذت بردن از کافه! 

 

کافه گردی

 

شیرقهوه در یک فنجان بزرگ سرو شد، دمنوش هم در یک قوری گلگلی آورده شد که شامل چای سبز، زنجبیل، بابونه و ... می شد و بسیار خوش بو و خوش طعم بود. شیرینی نخودچی خانگی و خوشمزه هم بسیار چسبید! بو و مزه شیرقهوه عالی بود فقط کمی شیرین به نظر می رسید. همچنین یک ظرف پر از نباتی و قند و ... به عنوان اشانتیون برای ما آورد.

 

کافه گردی

 

موسیقی ای که داخل کافه پخش می شود شاد با صدای ملایم است. گوشه و کنار کافه پر از بازی های قدیمی است و لحظه ای حوصله تان سر نمی رود. قسمت های مختلف کافه، کتاب های چاپ قدیمی چیده شده است، کتاب هایی که بعضا در حال حاضر پیدا نمی شوند. بقیه فضای کافه پر از عتیقه و وسایل قدیمی و دست ساز است که دیدن و لذت بردن از آن ها تمامی ندارد.

 

کافه گردی

کافه گردی

 

اینترنت وایرلس کافه قابل استفاده است اما استثنائا قطع بود، سیگار داخل کافه آزاد است. فضا دوستانه و صمیمی است و نشستن در آن محدودیت ندارد. در کافه کتاب به گفته خودشان اگر از سفارش خود راضی نباشید و نتوانید آن را میل کنید به هیچ وجه مبلغ آن دریافت نمی شود. کافه کتاب جایی ست که باید حتما تجربه کنید و نوشتن درباره آن لطف چندانی ندارد، امیدوارم شما هم لذت ببرید از تجربه تان برای ما بنویسید.

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.