ورود از طریق فیس بوک

در صورتی که در فیس‌بوک یا گوگل عضو نیستید میتوانید از از طریق فرم زیر وارد شوید.

ثبت نام

مثال : رشت - کافی شاپ

رستوران های شگفت انگیز دنیا (قسمت دوم)

تازه ها ترین ها

در گشت و گذار امروز به معرفی دو رستوران در فضاهای عجیب، یک رستوران با گارسون های متفاوت و در آخر رستورانی که مشتری ها غذای خود را نمی بینند، می پردازیم.


1- رستورانی با دو گارسون میمون 

 

رستوران های شگفت انگیز دنیا (قسمت دوم)

رستوران های شگفت انگیز دنیا (قسمت دوم)

 

در رستوران "کایابوکیا تاورن" در ژاپن دو گارسون میمون به نام های "یاچان" و "فوکوچان" به جای انسان مشغول به کارند. "یاچان" دوازده ساله، مانند انسان تی شرت و شلوارک می پوشد و برای مشتری ها نوشیدنی سرو می کند و میز شامشان را به آن ها نشان می دهد.

مدیر رستوران، آقای "اوتسوکا" اعتراف می کند که در ابتدا هیچ چیزی به میمون ها یاد نداده بود و فقط آن ها کار او را تماشا می کردند. آقای "اوتسوکا" می گوید: این اتفاق از آن روزی شروع شد که من محض کنجکاوی به "یاچان" یک حوله گرم دادم و او حوله را برای مشتری برد.

میمون جوان تر، "فوکوچان" که چهار سال بیشتر ندارد وظیفه اصلی رساندن حوله گرم به مشتریان برای تمیز کردن دست ها به عهده دارد. "فوکوچان" فقط دو سال است که این کار را تجربه می کند ولی "یاچان" تجربه اش بیشتر است.

هر دوی آن ها به عنوان انعام از مشتریان دانه های آب پز سویا دریافت می کنند. محیط میمون ها برای جلب اطمینان کامل از درمان مناسب آن ها بررسی شده است. "اوتسوکا" در این باره می‌گوید: با بودن این دو میمون، توانستم مشتریان زیادی برای رستورانم جذب کنم از همین رو بحران اقتصادی جهان بر روی ما تأثیر نگذاشته است. اکنون مشتریان رستوران ما به ژاپن محدود نمی‌شود بلکه گردشگران از سراسر دنیا به اینجا می‌آیند تا غذا بخورند. ‌بسیاری از مشتریانمان ابتدا از طریق اینترنت با این رستوران آشنا شدند.

و در ادامه افزود: البته به نظر شاید در بسیاری از کشورها مانند آمریکا، سازمان‌ ها و مؤسسات دفاع از حقوق حیوانات اجازه چنین کاری را ندهند، من هم زیاد از آنان کار نمی‌کشم و هر روز فقط 2 ساعت کار می‌کنند.

آقای "اوتسوکا" قصد دارد میمون های بیشتری به عنوان گارسون برای رستوران تربیت کند.

 

2- شام در آسمان

 

رستوران های شگفت انگیز دنیا (قسمت دوم)

رستوران های شگفت انگیز دنیا (قسمت دوم)

"شام در آسمان" بر اساس رستوران نوظهور بلژیکی ست که از یک جرثقیل عظیم الجثه برای بالا بردن افراد، میز ها و وسایل به اندازه 45.72 متر استفاده می کنند. مجله "فوربز" این رستوران را جزء ده رستوران عجیب در دنیا دسته بندی کرده است. "شام در آسمان" مجهز به سرویس تلفن همراه در 15 کشور است و همچنین شام آن در شهرهایی نظیر پاریس و لاس وگاس سرو می شود. در این رستوران افراد می توانند از غذا خوردن در میان ابرها لذت ببرند.

 

  3- شام در تاریکی در رستوران Dans le Noir

 

رستوران های شگفت انگیز دنیا (قسمت دوم)

رستوران های شگفت انگیز دنیا (قسمت دوم)

 

 Dans le Noir یک رستوران زنجیره ایست که در آن افراد در تاریکی کامل پذیرایی می شوند. مفهوم Dans le Noir  در واقع غذا خوردن در تاریکی است. این رستوران در سال 2004 در پاریس تاسیس شد و پس از آن در لندن، بارسلونا، نیویورک، سن پترزبورگ و اوکراین شعبات دیگر آن ساخته شد. این رستوران در لندن در سال 2013 در یک صحنه ی کلیدی فیلم About Time به خوبی نمایش داده شد.شعبه ی نیویورک این رستوران در سال 2012 تعطیل شد.

مدیر این رستوران ادعا می کند که از طریق محدود شدن حس بینایی، بقیه حواس تشدید می شوند. افراد در این رستوران اطلاعات کمی از کسانی که وارد آن می شوند، پیش غذا ها، دسر ها، و انتخاب نوشیدنی و غذای اصلی خود دارند. همه خوراکی ها در درجه اول از غذاهای فرانسوی الهام گرفته اند. افراد توسط نابینایان و کسانی که اختلال چشمی دارند پذیرایی می شوند و یک درصد از سود رستوران به کسانی که معلولیت های بصری دارند اختصاص داده می شود.

 

4- رستوران هواپیمایی

 

رستوران های شگفت انگیز دنیا (قسمت دوم)

رستوران های شگفت انگیز دنیا (قسمت دوم)

 

این رستوران دقیقا بعد از ساخته شدن بزرگترین هواپیمای مسافربری به مدل A-380 تاسیس شد.

به گفته ی مشتریان آن، نمی توان گفت بهترین سرویس را ارائه می دهد چون پیشخدمت های آن بسیار بی توجه اند. به عنوان مثال مشتریان خودشان باید برای غذا بلند شوند یا چند بار درخواست خود را تکرار کنند تا به آن ها یاد آوری کنند که چه چیز هایی لازم دارند. 

اما تجربه غذا خوردن در یک هواپیمای A380 می تواند جالب باشد.به خصوص که این رستوران به جزئیات ریزی از قبیل کمربند های ایمنی یا تابلوی "سیگار ممنوع" به عنوان دکور استفاده کرده است.نکته قابل توجه دیگر این رستوران تنوع وسیع غذاهای غربی آن می باشد.

طبعا در پس ساختن چنین رستوران هایی، افکار خلاقانه ای وجود دارد و افرادی مثل من و شما که دانستن این مطالب برایمان جذاب است بدمان نمی آید در صورت وجود شرایط لازم، این رستوران ها را امتحان کنیم. به گفته مدیر رستوران "کایابوکیا"، درآمد او بعد از استخدام دو میمون به عنوان گارسون، به طور شگفت انگیزی پیشرفت کرد؛ چرا که از سراسر دنیا توریست های زیادی به این رستوران می روند.

پس ای کاش ما هم بتوانیم مبتکر چنین فضاهای خاصی باشیم و به جای محیط های تکراری، جاهای جدیدی را تجربه کنیم...

 

منابع:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kayabukiya_Tavern
http://en.wikipedia.org/wiki/Dinner_in_the_Sky
http://en.wikipedia.org/wiki/Dans_le_Noir
http://thiang.blogspot.com/2012/07/a380-in-flight-kitchen-restaurant.html

 

دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد.